پرمنگنات پتاسیم

فرمول شیمیایی : / K-Mn-O4 ,

شماره شناسایی ترکیبهای شیمیایی : / 7722-64-7 ,

شماره استاندارد بین المللی : / PLP000 ,

جرم حجمی : / mg/m3 ,

وابستگی غلظت : / Y ,

p to m : / 6.45931 ,

HR : / 3 ,

چگالی نسبی : / 2.703 ,

حالت در دمای 25 °C : / S ,

جرم مولی (گرم در مول) : / 158.04 ,

توضیحات
K-Mn-O4
7722-64-7
PLP000
mg/m3
Y
6.45931
3
2.703
S
158.04
ویژگی: پرمنگنات یک ماده اکسنده بسیار قوی و محلول در آب است و محلولی به رنگ ارغوانی تولید می‌کند که از تبخیر آن بلورهای منشوری و درخشان به رنگ ارغوانی بسیار تیره (مایل به سیاه) بر جای می ماند. در این ترکیب منگنز با عدد اکسایش ۷+ حضور دارد.
کاربرد: بسیاری از کاربردهای پتاسیم پرمنگنات به‌خاطر خواص اکسیدکنندگی آن است، از کاربرد های پرمنگنات پتاسیم می توان به جذب اتیلن اشاره نمود که در پس از برداشت محصولات کشاورزی جهت افزایش عمر محصولات می توان اشاره نمود.
پر مصرف ترین واحد صنعتی پرمنگنات در ایران در صنایع روی می باشد که شامل چهار واحد اصلی الکترولیز، لیچینگ و خنثی سازی، تصفیه و ذوب می باشند. خوراک به همراه اسیدسولفوریک، سولفات آلومینیم و سولفات آهن وارد تانک های انحلال می شود. محلول به دست آمده با افزودن آهک و دی اکسید منگنز مورد عمل خنثی سازی قرار می گیرد. محلول حاصل از واحد خنثی سازی، جهت حذف کبالت، نیکل و کادمیم طی دو مرحله شامل تصفیه گرم و سرد، تصفیه می گردد. در تصفیه گرم برای حذف کبالت از آهک و پرمنگنات پتاسیم و در تصفیه سرد جهت حذف نیکل و کادمیم از پودر روی و سولفات مس استفاده می شود. محلول تصفیه شده به واحد الکترولیز انتقال می یابد که محصول ورق روی بوده و به منظور ذوب، وارد کوره ذوب می گردد. و در نهایت شمش روی تولید می گردد. همچنین به عنوان یک ضد عفونی کننده به کار رود، برای مثال محلول رقیق پرمنگنات برای درمان برخی زخم‌ها مانند عفونت قارچی پا استفاده می‌شود. کاربرد دیگر آن حذف آهن و هیدروژن سولفید و حذف فسفر آب آشامیدنی‌است.lt;br>
مجموعه شیمی گستر آریا وارد کننده و فروشنده مواد اولیه شیمیایی مورد نیاز صنایع خوراکی و آرایشی بهداشتی و صنعتی کشور پرمنگنات پتاسیم را در بشکه های 25 و 50کیلوگرمی چین به مشتریان محترم عرضه می دارد.